© Copyright Jaromír Adamec 2010 | Web designed by Shark@

 

 

 

Hudební praxe:

Rockové kapely - Zlín:
T.N.T., JARNÍ ÚNAVA, DEPO, PREMIER, ARGEMA, POTÍŽE S HARRYM, FLIES ROAR, DŘEVĚNÁ STRUNA, EVERELBAND

Muzikály - Praha a Brno:
EVITA – Praha – company, role - Balzamovač Pedro, Aristokrat
RUSALKA – Praha – company, role – Vodník (understady)
POPELKA – Praha – role – Otec popelky
MONTE CRISTO – Praha – role – Hrabě Morcerf - Fernardo Mondego
GOLEM (produkce - Izrael) – role – Vévoda Polanski, Rabín Löw
JESUS CHRIST SUPERSTAR – Brno (zájezd Evropa)– Priest 1 (Kněží 1), Velitel vojáků
BÍDNÍCI - Praha - role Biskup z Digne
FANTOM OPERY - 2 role - Monsieur Lefevre a Don Attilio
CASANOVA - Hluboká nad Vltavou - role Hrabě Valdštejn
ROCKY - Praha - 2 role - Gazzo a Tommy Crosetti
MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU - role Aramis
IAGO - role Senátor Brady
CASANOVA - Ústí nad Labem - role Hrabě Valdštejn

Big-bandy:
ORCHESTR VÁCLAVA HYBŠE (2003 - 2004)

Vystupování na různých společenských akcích.

MODEROVÁNÍ akcí všeho druhu!

Má umělecká cesta... (...jak to všechno začalo a pokračovalo):

Narodil jsem se jako Beran (a to doslova) milovaným rodičům ve valašském městě Zlíně. Máma, která pochází z překrásných šumavských hvozdů, vystudovala plzeňskou konzervatoř jako operní pěvkyně a klavíristka. V Železné Rudě se zamilovala do chrabrého vojína Járy a tím byl můj táta. To je zase Moravák jako řemen a od malička „brnkal na sladké dřevo“ jako skaut a k tomu nezapomněl také na hlas (nebo nahlas?! :o). Tak odtud pramení nejspíš mé umělecké vlohy. Měl bych ovšem také připomenout mého dědečka ze Šumavy – Václava Adamce, který ovládal hru na spoustu hudebních nástrojů (v dnešní terminologii multi-instrumentalista, ovšem dechových a smyčcových nástrojů. To zní zajímavě, že jo :o)) V pubertě jsem začal poslouchat popové a rockové velikány jako – ABBA, BEATLES, SMOKIE, ale pak přišly AC/DC, BLACK SABBATH, DEEP PURPLE a před vojnou jsem ještě přitvrdil na JUDAS PRIEST, IRON MAIDEN, METALLICA apod. Tak se ze mne stal rockový kytarista a později i zpěvák. Kluby, festivaly, víkendové zábavy a tancovačky (kapely T.N.T., JARNÍ ÚNAVA, DEPO, PREMIER, ARGEMA, POTÍŽE S HARRYM, FLIES ROAR, DŘEVĚNÁ STRUNA, EVEREL BAND).
Po nějaké době jsem si řekl dost, chce to pořádného moderního učitele a změnu prostředí. Tak hurá do centra dění - do Prahy. Štěstí se po mém příchodu zabydlelo u mne v pronajatém pokoji na Žižkově a tak jsem poznal guru mladých zpěváků, andělskou dušičku – prof. Lidunku NOPOVOU. Ta mi řekla „když přestaneš řvát jako na moravských lesích, naučím tě zpívat!“ Zároveň se mi zmínila o fenoménu - muzikál a já udělal měsíc na to konkurz do muzikálu „EVITA“, do tzv. company – tančící a zpívající křoví kolem sólistů :o). Dva překrásné a nezapomenutelné roky v pražském divadle Spirála na Výstavišti. Pak následovalo účinkování v muzikálu „RUSALKA“ – opět company a k tomu nastudovaná překrásná role Vodníka, kterou jsem měl to štěstí si dokonce dvakrát i zahrát. (K tomu mi dopomohly hodiny operního zpěvu u profesora Zdeňka JANKOVSKÉHO). Pak se ve stejném divadle Milénium hrál chvíli muzikál „POPELKA“, kde jsem hrál roli Otce Popelky. Na jaře roku 2000 jsem začal zkoušet v jednom z nejkrásnějších představení, ve kterém jsem měl tu čest hrát a tím byl muzikál „MONTE CRISTO“. Opět dva nezapomenutelné roky, navíc po boku velkého počtu skutečných českých muzikálových hvězd.
Po skončení muzikálu Monte Cristo jsem navázal kontakt s dirigentem panem Václavem HYBŠEM a ten mi umožnil zpívat na vystoupeních s jeho velkým swingovým orchestrem. Paráda! Před Vámi plný sál a za Vámi několik desítek kvalitních muzikantů! Nová pěvecká zkušenost k nezaplacení! (V té době jsem chodil na hodiny zpěvu k profesoru Josefu RYBIČKOVI). Později jsem dostal echo, že se něco děje v MĚSTSKÉM DIVADLE BRNO u pana ředitele a režiséra Stanislava MOŠI. Tak jsem tam na konkurzu zapěl a přineslo i to další úžasný zážitek – dvouměsíční zájezd po západní Evropě s nejlepším muzikálem všech dob – JESUS CHRIST SUPERSTAR! Měl jsem dvě mešní role – Kněze a velitele římských vojáků. Ovšem poznal jsem kromě nových moravských kolegů také přední americké sólisty, kteří obsadili téměř všechny hlavní role a to byl také zážitek!
Pak přišlo zlomové období, kdy jsem byl zlákán mým kamarádem do světa velkých financí a vzhledem k tomu, že jsem zrovna chtěl trochu vylepšit svůj rozpočet, tak jsem na to kývl. Tato branže je ovšem neúprosná na nároky vaší angažovanosti a tak se ze mne stal tak trochu workoholik. Pracoval jsem téměř 7 dní v týdnu a po čase jsem zjistil, že na muziku a divadlo není téměř čas! Jenže pak to logicky přišlo: umělecká dušička začala volat z plna hrdla opět po seberealizaci v oblasti hudby. Dlouho mi trvalo, než se z drápů businessu vymanil, ale nakonec opět návrat na hodiny zpěvu, oprášit pěvecký přednes. Pauza však přinesla do hlasu nadhled, pohodu a klid. Takže jsem měl i pocit, že to zní lépe než předtím. Pár známých mne pozvalo na stavbu ať tam něco zazpívám nebo jsem dostal příležitost na různých přehlídkách, narozeninových party atd. A já začal cítit příjemnou euforii a bylo mi jasné, že se toho už nikdy nevzdám!!! A tak jsem se v roce 2009 zavřel do studia, natočil obsáhlejší demo s písněmi ze všech žánrů, co mám rád a vybral z toho všeho také to, čím bych chtěl bavit, potěšit či dojmout obecenstvo. A tak vznikly projekty – hudební programy na vystoupení, které jsou k nalezení i na mých stránkách. Děkuji všem výše zmíněným i nezmíněným, kdo mi pomohli k tomu, kam až jsem dospěl a já věřím, že to přinese v budoucnu i nějaké šťavnaté ovoce! :o)

Mám radost, že jste dočetli až sem a tak Vám přeji příjemný „pobyt“ na mých stránkách
__________________________________________________________________________Váš Jaromír Praha 1.1.2010